Чим відрізняються переливний та скімерний басейни?
Все просто – відмінність полягає у різних системах рециркуляції.
У скімерному басейні забір верхнього, найбільш забрудненого, шару води відбувається через спеціальні «вікна» у стінках чаші (скімери). Відстань від борту до дзеркала води задається конструкцією скімера, як правило, це 12-15 см. Нижній шар води з частками бруду всмоктується через донний злив - закладний елемент у дні басейну. Насос забирає забруднену воду і по трубі закачує її у фільтрувальну ємність, де вона проходить механічне очищення. Потім теплообмінник, тепловий насос чи електронагрівач підігрівають очищену воду.
Після цього вода тестується за допомогою станції хімічної обробки, озонатор насичує її озоном, а ультрафіолетова лампа дезинфікує та спалює його надлишок. В останній момент вприскуються хімічні реагенти. Далі очищена, нагріта та знезаражена вода через сопла (форсунки) повертається назад у басейн.
Скімерний тип водовідведення найчастіше використовується у приватних басейнах, адже такі басейни, як правило, менше забруднюються. При однакових розмірах з переливним, об'єм води скімерного басейну буде меншим, тому що рівень води в чаші знаходиться нижче лінії борта.
Будівництво скімерного басейну дешевше і простіше, ніж переливного. Для рівномірного змішування води потрібно точно прорахувати місця встановлення закладних елементів та їх кількість. Якщо ви хочете зробити чашу складної, оригінальної форми, прислухайтесь до порад досвідченого спеціаліста, щоб уникнути зон застою.
Наш улюбленець – переливний басейн. Виглядає вишукано і благородно. Вода знаходиться на одному рівні з бортом і візуально зливається з навколишнім пейзажем. По всьому периметру чаші верхній шар води разом із забрудненням переливається через решітки в спеціальний лоток, з якого надходить в переливний бак, встановлений в технічному приміщенні. З нього вода забирається циркуляційним насосом та подається на фільтрацію. А далі все так само, як в басейні скімерного типу - після очистки, обігріву та дезинфекції вода через донні форсунки подається назад у басейн. Переваги очевидні – брудна вода забирається не тільки біля скімерів, а й по всьому дзеркалу води.
Побудувати такий басейн складніше, ніж скімерний, та й його ціна буде вищою.
Має бути передбачене місце у технічному приміщенні для переливної ємності, придбане спеціальне обладнання, зроблений переливний лоток. Крім того, потрібні додаткові прорахунки та роботи. Але воно того варте – спортивні, суспільні та великі приватні басейни всього світу мають переливну систему рециркуляції і як наслідок - більш досконале очищення. Для людей, які не обмежені фінансово, це прекрасний вибір.
Ще одне зауваження - зробити переливним композитний басейн досить складно, а ось басейн бетонний ідеально підходить для переливної конструкції.